Skip to main content

Zasady korzystania z komory normobarycznej Nautlilus:

 1. Przed rozpoczęciem sesji w komorze normobarczynej każda osoba zapoznaje się z poniższymi zasadami.
 2. Każdy korzystający z komory normobarycznej znając wskazania i przeciwskazania wchodzi tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. W razie wątpliwości prosimy o konsultację ze swoim lekarzem.
 3. Prosimy o przybycie na 15 minut przed sesją, nie ma możliwości wejścia do komory w trakcie trwania sesji.
 4. Ze względów higienicznych wymagane jest obuwie zmienne – kapcie. Na miejscu jest możliwość zakupu jednorazowych kapci.
 5. Kategorycznie zabrania się palenia tytoniu, spożywnia alkoholu i wszelkich środków odurzających w komorze normobarycznej.
 6. Do komory zabronione jest wnoszenie zapalniczek, zapałek, papierosów i innych substancji łatwopalnych.
 7. W trakcie sesji nie spożywamy posiłków, można zabrać ze sobą napoje w szklanych butelkach.
 8. Prosimy o nie używanie perfum przed korzystaniem z komory normobarycznej.
 9. Osoby z ostrą infekcją górnych dróg oddechowych ze względów higienicznych proszone są o odłożenie wizyty w komorze normobarycznej do czasu wyzdrowienia.
 10. Dzieci do 18 roku życia biorą udział w sesji tylko w obecności rodziców bądź opiekunów prawnych.
 11. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa.
 12. Prosimy o powstrzymanie się od korzystania z telefonów, tabletów itp..
 13. Na sesje warto zaopatrzyć się w ulubioną książkę.
 14. W sytuacji potrzeby nagłego opuszczenia komory powiadamiamy personel o zaistniałej sytuacji lub w ostateczności przyciskamy czerwony przycisk awaryjny znajdujący się w każdym pomieszczeniu na ścianie.
 15. Powietrze z komory normobarycznej schodzi w około 4 minuty. Uwaga nieuzasadnione użycie przycisku awaryjnego wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów ponownego napełnienia komory – 4000 zł.
 16. Osoby przychodzące na sesję nocną proszone są o przyniesienie całości kompletu swojej pościeli łącznie z prześcieradłem, dopuszczalne jest zabranie śpiwora i prześcieradła. Przygotowanie pościli na sesję nocną wymaga wcześniejszej rezerwacji – jest to usługa dodatkowo płatna.
 17. Wejście odbywa się z personelem komory i stosowanie się do zaleceń obsługi zapobiega działaniom niepożądanym i zapewnia całkowite bezpieczeństwo.
 18. Przejście przez śluzę wyrównującą ciśnienie przebiega bardzo powoli i jest dostosowywane do każdego uczestnika aby zmniejszyć nieprzyjemne odczucia w uszach.
 19. Rezerwacja telefoniczna musi zostać potwierdzona smsem.
 20. Brak możliwości rozliczenia się kartą, prosimy o zabranie gotówki.
 21. Korzystając z toalety prosimy o wrzucanie tylko i wyłącznie papieru toaletowego znajdującego się na wyposażeniu komory normobarycznej.
 22. Przebywanie w komorze normobarycznej jest zabiegiem nieinwazyjnym, stosowanym w wielu rodzajach schorzeń, zarówno u dzieci jak i u dorosłych.
 23. Parametry atmosfery w komorze są stale monitorowane. czujniki poddawane są cyklicznym kontrolom/kalibracjom przez wyspecjalizowaną firmę i potwierdzone są świadectwem wzorcowania.